" class="lazy attachment-siiimple_full size-siiimple_full wp-post-image" title="" alt="">
31.12.2019

Ako si ich správne stanoviť cieľ

Dávate si aj vy novoročné predsavzatie? Ako si ich správne stanoviť?

Predsavzatie/ cieľ by malo byť dosiahnuteľný, ale tak isto by sme sa nemali báť myslieť vo veľkom. Je lepšie zamerať svoj šíp na hviezdu a trafiť mesiac,  ako by sme namierili na vrchol hory a trafíme prvú skalu.

Veľký cieľ sa, ale sám nenaplní. Veľmi podstatné si je cieľ rozdeliť na zopár menších míľnikov a ku ním si nastaviť konkrétne kroky,  ako sa tam dostať.

Som presvedčený, že bez vnútornej motivácie žiaden cieľ nedosiahneme. Môžeme mať najlepšie nastavený plán, ale bez vetra sa ani lístok nepohne. Vnútorná motivácia je práve tá hnacia sila. Vnútorná motivácia nám napovie pri vitríne so zákuskami a keď sa nám nebude chcieť nás nakopne, vystúpiť z komfortnej zóny.

Ako spoločnosť sme sa naučili pravidelne odmeňovať. Máme Vianoce, narodeniny, meniny, oslavy, výplaty. Prečo si nenastaviť odmenu aj za dosiahnutie svojho cieľa? Odmena nás môže motivovať, keď nezafunguje vnútorná motivácia.

Ak chceme svoj cieľ naplniť čo najefektívnejšie je vhodné si nájsť čas aj na priebežnú analýzu. Objektívne vyhodnocovanie priebežných krokov a sebareflexia je pri komplexnejších cieľoch kľúčová.

Niekedy sa stane, že aj keď vyvíjame pre dosiahnutie svojho cieľa dostatočnú aktivitu v nejakom bode sa zasekneme. Vyhľadanie odbornej pomoci nám určite pomôže vrátiť sa na správnu cestu.

Povedať svoje predsavzatie (rodine, kamarátom, verejne) má význam. Vytvorí to na nás tlak, pretože sa nebudeme „zodpovedať“ len svojmu vnútornému JA, ale aj niekomu inému.

  1. Mysli vo veľkom
  2. Rozdeľ si cieľ na menšie časti
  3. Nájdi vnútornú motiváciu
  4. Odmeň sa
  5. Pravidelne analyzuj
  6. Vyhľadaj pomoc
  7. Povedz to niekomu

Ako by to mohlo vyzerať:

Do leta 2020 mať minimálne 100 aktívnych dní.
Za aktívny deň pokladám 8 000 krokov a minimálne jednu hodinovú športovú aktivitu.
Byť aktívny má množstvo zdravotných benefitov.
Zaslúžený oddych na dovolenke.
Kľudne sa ma spýtaj v ITC 😊

Úprimne Vám prajme úspešný rok 2020 a aby ste si splnili všetky svoje sny a naplnili všetky predsavzatia.

Pekný deň